Image

O Firmie

Opis Działalności

Specjalizujemy się w produkcji wyrobów dla branży motoryzacyjnej. W naszej fabryce wszystkie produkty wytwarzamy w oparciu o nowoczesne technologie przy wykorzystaniu wysokiej klasy surowców. Mamy wdrożony system zarządzania jakością, a nasza firma wprowadza liczne innowacje jako efekt przeprowadzonych prac badawczych i rozwojowych. Nasze produkty sprzedajemy do blisko dwudziestu pięciu państw położonych na całym globie. Jesteśmy w stanie realizować ambitne projekty według najwyższych wymagań naszych odbiorców.

Image

Geneza

Dobplast powstał w 2005 roku. Inspiracją do utworzenia firmy zajmującej się produkcją wyrobów dla szeroko rozumianej branży motoryzacyjnej były tradycje rodzinne założyciela sięgające lat 50 XX wieku bezpośrednio związane z produkcją oświetlenia do samochodów osobowych głównie krajowej produkcji oraz innych części mechanicznych. Swój pierwszy opatentowany produkt, drogowe kocie oczka wprowadziliśmy do oferty w 2007 roku. Czas bezpośrednio po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku wiązał się z dynamicznym rozwojem infrastruktury drogowej przyczyniając się do znacznego wzrostu popytu na wyroby przeznaczone do znakowania dróg. Umożliwiło to nam szybki rozwój i pomogło w dostarczaniu na rynek wysokiej jakości innowacyjnych wyrobów poprawiających bezpieczeństwo. W latach 2013-2015 zostały wprowadzone do oferty pierwsze lampy tylne zespolone oraz odblaski wykorzystywane w przyczepach. Następnie asortyment został poszerzony o całą gamę produktów przeznaczonych do oznakowania dróg oraz różnego typu światła montowane w pojazdach takich jak przyczepy, naczepy, bagażniki samochodowe do transportu rowerów, maszyny rolnicze oraz rowery. Naszym celem na najbliższe lata jest dalszy rozwój oferty produktowej w takim kierunku aby zaspokoić potrzeby klientów w sposób kompleksowy, poprzez dostarczenie wyrobów innowacyjnych najwyższej jakości w oparciu o przeprowadzone prace badawcze i najnowocześniejsze technologie dostępne na rynku.

Image

Misja i wizja

Dostarczanie wysokiej jakości innowacyjnych wyrobów oświetleniowych krajowym i zagranicznym odbiorcom przeznaczonych do przyczep, naczep, pojazdów oraz oznakowania dróg.

 

Wartości

Image
Liczne
Innowacje
Image
Nowoczesne
Technologie
Image
Wysoka Klasa
Surowców
Image
Szeroka
Oferta


 

Nazwa marki

Nasza nazwa to połączenie pierwszych liter nazwiska założyciela oraz słowa plastik co wskazuje na to, że głównym surowcem używanym do produkcji lamp i odblasków są tworzywa sztuczne.